wybierz język: EN

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Ruszyła kolejna edycja Falling Walls Lab

Ruszyła kolejna edycja Falling Walls Lab

3 minuty. Tyle czasu będą mieli na zaprezentowanie swoich projektów uczestnicy międzynarodowego konkursu skierowanego m.in. do studentów i młodych naukowców. Zwycięzca wrocławskiego etapu Falling Walls Lab pojedzie do Berlina.

Założeniem Falling Walls Lab jest – zgodnie z nazwą konkursu – obalanie dyscyplinarnych podziałów. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł i umiejętność jego zaprezentowania. Dlatego organizatorzy nie wprowadzają zbędnych ograniczeń. Do udziału w rywalizacji zapraszają m.in. studentów studiów licencjackich i magisterskich, doktorantów i doktorów, a także młodych profesorów. Główne kryterium to szeroko rozumiana innowacja w myśleniu: o nauce, biznesie, inicjatywach społecznych.

Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie. Organizowane co roku konkursy pozwalają młodym ludziom na przedstawienie wyników swoich badań, projektów i koncepcji jurorom – przedstawicielom środowisk akademickich oraz biznesowych.

By spróbować sił w tegorocznej edycji Falling Walls Lab, należy do 30 maja złożyć aplikację za pomocą dostępnego na stronie konkursu formularza. Wrocławskie kwalifikacje do międzynarodowego finału odbędą się 7 lipca w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego (początek o godz. 14.30). Zwycięzca tego etapu zdobędzie stypendium, automatycznie dołączy do grona finalistów i pojedzie w listopadzie do Berlina, gdzie weźmie udział w międzynarodowej konferencji.

Jeżeli jesteś zainteresowany konkursem Falling Walls Lab, koniecznie weź udział w spotkaniu, które odbędzie się już w najbliższą środę, 26 kwietnia, o godz. 11.00 w Oratorium Marianum (gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Uniwersytecki 1). Wezmą w nim udział prof. dr. hab. David Blaschke, który opowie o tym, co czeka nas podczas tegorocznej edycji imprezy, oraz mgr Mateusz Szatkowski, zwycięzca wrocławskiego etapu i uczestnik ostatniego finału Falling Walls Lab w Berlinie. Spotkanie będzie doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z organizatorami i uzyskać szczegółowe informacje na temat zasad składania aplikacji.

Organizatorem wrocławskiego etapu kwalifikacji Falling Walls Lab jest Uniwersytet Wrocławski, wspierany przez Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

LAB17-Poster-Lab-Wroclaw (PDF / 64.92 kb)