wybierz język: EN

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Wernisaż wystawy rysunków Aleksandra Borto

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rysunków Aleksandra Borto,

który odbędzie się 14 grudnia 2017 roku o godzinie 15:00 w Bibliotece Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aleksander Borto jest wrocławskim artystą i plastykiem, a także twórcą filmowym. Ukończył Zespół Szkół Plastycznych oraz kierunek filmowy w Państwowym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA. Artysta ma bogate doświadczenie w pracy z wyjątkowymi grupami ludzi. Wielokrotnie prowadził zajęcia będące elementem terapii dla schizofreników paranoidalnych w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS. Zajmował się również prowadzeniem zajęć dla osób uzależnionych w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Wczesnej Terapii MONAR. Kierował zajęciami plastycznymi we wrocławskich domach dziecka oraz świetlicy środowiskowej. Eksperymentowanie artystyczne z wieloma materiałami takimi jak lateks charakteryzatorski, granit, drewno czy glina, to jedna z pasji twórcy. Jego ulubionymi narzędziami są: ołówek, kredka akwarelowa, farba w sprayu i kamera. Autor rzeźby Twarze Dolnego Śląska realizowanej w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, a także reżyser filmu „Cztery lata w farbie”.

Na wystawie będzie można obejrzeć serie surrealistycznych prac z ostatnich siedmiu lat wykonanych ołówkiem, kredką akwarelową oraz farbą w sprayu i markerem.

Borto-Zaproszenie