Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Zanurzeni w codzienności: nowa książka pod red. W. Dolińskiego G. Woronieckiej i M. Stabrowskiego

Doliński, W., Woroniecka, G., Stabrowski, M. (2018) Zanurzeni w codzienności. Analiza pogranicza literatury i biografii. Warszawa: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka prezentuje zbiór artykułów dotyczących relacji między zapisem autobiograficznym życia codziennego, a  sposobami interpretacji tego zapisu z perspektywy m.in. socjologii, filozofii i literaturoznawstwa. Rozważania teoretyczne i metodologiczne zawierają analizy związków między życiem i twórczością w utworach Jerzego Pilcha, Henryka Elzenberga, Stanisławy Przybyszewskiej, Gerharta Hauptmanna oraz Andrzeja Bystronia. Problemowym odwołaniem do kategorii dokumentu osobistego, analizy wpisują się w szeroko rozumiane obchody setnej rocznicy opublikowania "Chłopa polskiego w Europie i Ameryce" W. I. Thomasa i F. Znanieckiego.

Książka jest dostępna online pod adresem: https://wuw.pl/data/include/cms/Zanurzeni_w_codziennosci_Dolinski_Wojciech_Woroniecka_Grazyna_Stabrowski_Marcin_2018.pdf

Można ją również pobrać z naszej strony.  Zanurzeni_w_codziennosci_Dolinski_Wojciech_Woroniecka_Grazyna_Stabrowski_Marcin_2018 (PDF / 3.99 Mb)

zanurzeni-w-codziennosci-okladka