Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Zaproszenie do publikacji w Forum Socjologicznym

W imieniu Komitetu Redakcyjnego serdecznie zapraszamy do publikacji artykułów naukowych w czasopiśmie Forum Socjologiczne. Każdy tom czasopisma wydawany jest w formie monograficznego opracowania będącego przestrzenią do wyrażania myśli nad fenomenem świata społecznego.

Wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa zapraszamy do nadsyłania artykułów naukowych do kolejnego tomu Forum Socjologicznego (nr 10) zatytułowanego „Społeczne konteksty bezpieczeństwa.” Planowany numer uświetni X-lecie istnienia Zakładu Socjologii Grup Dyspozycyjnych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zachęcamy do przesyłania wyników badań oraz prac teoretycznych  lokujących się w szerokim kontekście problematyki socjologii bezpieczeństwa.

Przestrzeń bezpieczeństwa kształtowana jest nakładem sił i środków służących dobru wspólnemu. Jego potencjał stabilizuje ład społeczny i przyczynia się do rozwoju kulturowego. Zróżnicowane aspekty bezpieczeństwa postrzegać można przez pryzmat m.in. socjologii grup dyspozycyjnych.

Zapraszamy Państwa do składania artykułów w następujących obszarach problemowych:

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia 10 tomu Forum Socjologicznego, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego w grudniu 2019 r.

Informacje organizacyjne:

- dr Małgorzaty Stochmal: malgorzata.stochmal@uwr.edu.pl