Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Ogłoszenia > Szczegółowe informacje o zapisach na przedmioty wybieralne w systemie USOS.

Szczegółowe informacje o zapisach na przedmioty wybieralne w systemie USOS.

Zapisy rozpoczną się w czwartek 14 stycznia o godzinie 15.10. Harmonogram:

Zapisy 14.01.21 15:10 - 15.01.21 8:50

Korekty 15.01.21 15:10 - 16.01.21 19:50

Zapisy odbywają się trzema sposobami:

- większościowe: uruchomiony zostanie dla wszystkich przedmiot (przedmioty) wybrane przez większość roku.

- kto pierwszy ten lepszy: dla pierwszego roku studiów (I i II stopnia), gdzie nie ma jeszcze średniej ze studiów. Decyduje kolejność zgłaszania się.

- rankingowe: w oparciu o średnią. Średnia wyliczana jest przez system z całego przebiegu studiów (bez bieżącego semestru) i raczej nie podlega reklamacji. Podczas zapisów studenci widzą swoje aktualne miejsce w grupie, ale wciąż mogą zostać z niego wyparci przez osoby z lepszą średnią. Ostateczne przeliczanie i przydział do grup następuje po zamknięciu zapisów.

Nie ma korekt przy zapisach większościowych. Pomiędzy zapisami a korektą mogą zostać zmienione limity w grupach, a grupy o niskiej frekwencji mogą zostać usunięte. W czasie korekt zapisujemy się jedynie na wolne miejsca w grupach, osoby już zapisane w pierwszej turze zostają, chyba że wypiszą się same lub ich grupa została zredukowana.

Zapisy na specjalności odbywają się poprzez jeden, należący do danej specjalności przedmiot. Informacje który przedmiot wybiera jaką specjalność zostały dodane do plików pdf poniżej.

Lata studiów i przedmioty objęte zapisami:

Zapisy-USOSweb-14012021-STACJONARNE (PDF / 597.78 kb)

Zapisy-USOSweb-14012021-NIESTACJONARNE (PDF / 537.89 kb)

Pozostałe rejestracje na przedmioty wybieralne odbędą się w lutym, po opublikowaniu planów zajęć.