Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Prof. Adam Mrozowicki i dr Szymon Pilch współautorami raportu w projekcie INCA

W projekcie INCA_eu opublikowano raport na temat fundamentów politycznych rozwoju modeli kapitalizmu w Europie Środkowo-Wschodniej, którego autorami po stronie UWr są: prof. Adam Mrozowicki i dr Szymon Pilch, a po stronie University of Tartu jest dr Edgars Eihmanis.

Z ustaleń wynika m.in., że odmiany "zależnego" kapitalizmu w EŚW zostały zakwestionowane i przekształcone przez oddziaływanie kryzysów trwających przez ponad dekadę, wraz z rosnącymi tendencjami interwencji państwa w gospodarkę, aspiracjami politycznych decydentów do modernizacji technologicznej krajów EŚW, a także wpływowi nieliberalnych i autorytarnych rządów w tych krajach na decyzje polityczne, w tym dotyczące gospodarek i społeczeństw.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z abstraktem raportu i odwiedzenia strony projektu

inca-raport