Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Zmarł prof. Z. Morawski

morawski-ConvertImage

Zmarł profesor Zdzisław Morawski (30 XII 1947 - 7 XII 2021).

Pogrzeb odbędzie się 14 XII w Raciborzu na cmentarzu Jeruzalem o godz. 11.00.

Dr hab. Zdzisław Morawski, profesor emerytowany Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Zakładu Socjologii Ogólnej w latach 2016-17. Uzyskał stopień doktora habilitowanego w 1995 roku na podstawie pracy „Prawne instrumenty segmentacji społeczeństwa w okresie transformacji systemowej (na przykładzie Polski lat 1989-1992)”. Stanowisko profesora nadzwyczajnego objął w 2008 roku. Promotor 3 prac doktorskich, a także wielu prac licencjackich i magisterskich. Autor 3 monografii, wielu artykułów i rozdziałów, redaktor prac zbiorowych. Jego zainteresowania naukowe obejmowały socjologię prawa, socjologię grup dyspozycyjnych, zagadnienia transformacji systemowej, wielkie struktury społeczne oraz myśl cywilizacyjną Feliksa Konecznego.

Zawsze koleżeński, służył wsparciem prawnym, organizacyjnym i dobrym słowem.

Pogrążeni w żałobie Koleżanki i Koledzy z Instytutu Socjologii