Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA

21.11.2023  Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa UWr w kooperacji z Wydziałem Nauk o Bezpieczeństwie AWL oraz Zakładem Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji Instytutu Socjologii UWr organizują II edycję dwu etapowej konferencji szkoleniowej dot. podnoszenia kompetencji kadry i administracji na temat zasad PIERWSZEJ POMOCY.  Udział w obu konferencjach jest bezpłatny, ilość MIEJSC ograniczona, obowiązuje REJESTRACJA, która trwa do 16.11.2023. Szczegółowe informacje i link do zapisów poniżej,

pozdrawiam serdecznie, dziękuję oraz zapraszam

Prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź

WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

AKADEMII WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU

&

CENTRUM STUDIÓW I EDUKACJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA

UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

W KOOPERACJI Z

Zakładem Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji Instytutu Socjologii UWr

ZAPRASZAJĄ

TERMIN: 21.11.2023

MIEJSCE: WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH UWR, AULA A, BUD. INSTYTUTU POLITOLOGII UWR, KOSZAROWA 3, WROCŁAW

II KONFERENCJĘ EKSPERCKĄ

O CHARAKTERZE SZKOLENIOWO - WARSZTATOWYM

PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA

BLS (Basic Life Support)

DLA KADRY ZARZĄDCZEJ, NAUKOWO-DYDAKTYCZNEJ I ADMINIASTRACJI UWr i AWL oraz

NAUCZYCIELI SPORTOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ŚREDNICH PROFILOWYCH (kierunki z klasami mundurowymi, ratowniczymi i medycznymi)

W ramach kooperacji między Wydziałem Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa Uniwersytetu Wrocławskiego powstała koncepcja projektu, który ma charakter cykliczny. Zapraszamy na drugą edycję projektu adresowaną tym razem nie tylko do kadry naukowo-dydaktycznej i administracji obu uczelni, ale w ramach realizacji III misji uczelni wyższych także do nauczycieli wrocławskich sportowych szkół podstawowych i średnich o profilach klas (mundurowych, ratownictwa, medycznych).

Projekt złożony jest z dwóch części konferencji o charakterze wykładowo-szkoleniowo-warsztatowym: I -  BLS (Basic Life Support) 21.11.2023 na WNS UWr  i II  - Urazy – rodzaje, specyfika, zasady postępowania, której organizację planujemy na początku 2024 roku na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Wiedza i konkretne umiejętności w zakresie reguł postępowania dotyczące zagadnień związanych medycyną cywilną z elementami medycyny pola walki jest w obliczu współczesnych zagrożeń obligatoryjna. Stąd zrodził się pomysł na opracowanie koncepcji i realizację tego projektu.

Obie konferencje realizowane w ramach niniejszego projektu będą złożone z dwóch paneli: wykładowego i szkoleniowo-warsztatowego. W konferencji może brać udział maksymalnie 60 osób, które na części ćwiczeniowej będą podzieleni na 6 grup szkoleniowych. Przy zapisach będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w obu konferencjach (obu panelach szkoleniowych) - po odbyciu szkoleń w ich ramach i przejściu pozytywnie testu (pisemnie) i zaliczeniu części praktycznej otrzymają ZAŚWIADCZENIE UKOŃCZENIA SZKOLENIA W ZAKRESIE PIERWSZEJ POMOCY (ZGODNIE Z PROGRAMEM).

URUCHAMIAMY ZAPISY na I konferencję 21.11.2023 rRejestracja trwa do 16.11 2023 – Zapraszamy

- Zapisy kadry i administracji UWr:

Link do zapisów:

- Zapisy kadry i administracji AWL oraz przedstawicieli szkół podstawowych i średnich na adres:
tel 261 658 538, 261 658 374

PROGRAM    -  21.11.2023

MIEJSCE: PANEL WYKŁADOWY - AULA A, INSTYTUT POLITOLOGII WNS UWr, KOSZAROWA 3, WROCŁAW

PANEL SZKOLENIOWY  SALA 2, BUD. BIBLIOTEKI WNS UWr, KOSZAROWA 3, WROCŁAW

Powitanie władz rektorskich i dziekańskich UWr/AWL

Powitanie uczestników oraz przedstawienie programu - Prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź UWr, dr Beata Zysiak-Christ AWL

PANEL WYKŁADOWY

1. Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy dobrowolność czy obowiązek?

2. Łańcuch przeżycia oraz świadek zdarzenia/wypadku jako najważniejsze jego ogniwo

- Bezpieczeństwo własne oraz miejsca zdarzenia. Środki ochrony osobistej.

- Ogólna ocena poszkodowanego

- Wezwanie pomocy, numer alarmowy, informacje udzielane dyspozytorowi.

- Apteczka pierwszej pomocy oraz AED

3. Nagłe stany zagrożenia dla zdrowia i życia poszkodowanego

10.45 -11.00 PRZERWA

PANEL SZKOLENIOWY

1. Metody udrażniania dróg oddechowych.

2. Postępowanie z osobą nieprzytomną oddychającą oraz zastosowanie pozycji bezpiecznej
     i przeciwdziałanie wychłodzeniu.

3. Postępowanie z osobą (dorosły, dziecko) nieprzytomną, bez zachowanego oddechu. Prowadzenie RKO. Zadławienie i sytuacje szczególne.

4. Obsługa automatycznego elektrycznego defibrylatora AED.

Po szkoleniu zostanie przeprowadzone sprawdzenie umiejętności i skuteczności prowadzenia pośredniego masażu serca.

thumbnail_KONFERENCJA-PIERWSZA-POMOC-WYZWANIEM-DLA-BEZPIECZENSTWA-BLS-Basic-Life-Support-kopia