wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > O Instytucie

O Instytucie

Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego powstał w 1988 roku. Jest najstarszym ośrodkiem badawczym i dydaktycznym we Wrocławiu oferującym studia socjologiczne w oparciu o wysoko wykwalifikowaną kadrę. Obecnie Instytut Socjologii zatrudnia 51 pracowników naukowych, w tym 21 samodzielnych pracowników nauki. Instytut współpracuje z licznymi ośrodkami krajowymi i zagranicznymi. 

Instytut kształci na następujących kierunkach studiów stacjonarnych: Socjologia (I i II stopnia), Socjologia grup dyspozycyjnych (I stopnia), Praca socjalna (I stopnia) oraz Socjologia ekonomiczna (I i II stopnia). Od roku akademickiego 2012/2013 Instytut Socjologii posiada również w ofercie specjalność w języku angielskim na studiach stacjonarnych II stopnia - Intercultural mediation. Zajęcia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych prowadzą zarówno pracownicy naukowo-dydaktyczni Instytutu Socjologii, jak i praktycy spoza Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pracownicy Instytutu Socjologii biorą udział w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych z zakresu socjologii edukacji, socjologii grup dyspozycyjnych, socjologii nauki, wiedzy i kultury, socjologii cywilizacji, socjologii miasta i wsi, socjologii ogólnej, socjologii gospodarki, socjologii płci i rodziny, socjologii pogranicza, socjologii stosowanej i pracy socjalnej, socjologii zachowań konsumenckich oraz socjologii sfery publicznej.

Instytut Socjologii regularnie gości znamienitych socjologów w kraju i zagranicy. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z niektórych wizyt.