wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Ankieta: Społeczne uwarunkowania postaw wobec epidemii koronawirusa

Szanowni Państwo,

Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi badana naukowe pt. "Społeczne uwarunkowania postaw wobec epidemii koronawirusa”.

Ankieta

Politechnika Wrocławska, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim utworzyły zespół badawczy MOCOS zajmujący się modelowaniem  wybuchu i przebiegu epidemii koronawariusa (2019-nCoV). Projekt ten ma wspomóc władze i mieszkańców miasta w przygotowaniu się do epidemii i zminimalizowaniu jej negatywnych  skutków  społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych. Celem tej ankiety jest zbadanie społecznych reakcji na zagrożenie epidemiami i zdobycie wiedzy na temat społecznych uwarunkowań postrzegania zagrożenia epidemiologicznego. Mamy nadzieję, że ta wiedza pomoże nam w przyszłości lepiej radzić sobie z podobnymi zagrożeniami .

Obecnie w Polsce i na świecie mamy do czynienia z epidemią koronawirusa. Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat, w szczególności interesuje nas poziom poczucia zagrożenia, czym uwarunkowane jest poczucie zagrożenia, jaki jest stan wiedzy o zakażeniu koronawirusem i sposobach zapobiegania epidemii. Badania są anonimowe, nie zbieramy żadnych danych osobowych pozwalających zidentyfikować tożsamość osób biorących udział w badaniu. Zebrane dane są traktowane poufnie i będą wykorzystane wyłącznie do niekomercyjnych badań naukowych.

JEST TO NIETYPOWA ANKIETA ZE WZGLĘDU NA WIĘKSZĄ ILOŚĆ PYTAŃ, NIŻ MA PRZECIĘTNA ANKIETA, ALE I SYTUACJA W JAKIEJ ZNALEŹLIŚMY SIĘ JEST NIETYPOWA. NASZYM CELEM JEST ZEBRANIE JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI INFORMACJI, A ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA NIE PRZEPROWADZAMY WYWIADÓW BEZPOŚREDNICH.

PAŃSTWA UDZIAŁ W TYCH BADANIACH JEST OBECNIE BARDZO WAŻNY PONIEWAŻ W NASZYM KRAJU JUŻ WYBUCHŁA EPIDEMIA A DZIĘKI PAŃSTWA POMOCY ZDOBĘDZIEMY WIEDZĘ POTRZEBNĄ DO PLANOWANIA EFEKTYWNEJ PROFILAKTYKI EPIDEMIOLOGICZNEJ I ZAPOBIEGANIA ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ EPIDEMII.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tych badaniach. Dziękujemy za poświęcony nam czas! Wypełnienie ankiety zajmuje 25-30 minut. Prosimy wypełniać ankietę INDYWIDUALNIE.

Barbara Pabjan, kontakt: barbara.pabjan@uwr.edu.pl; Instytut Socjologii, Uniwersytet Wrocławski ul. Koszarowa 3, Wrocław 51-149, tel. 71-375-50-97