wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Dr Krysiński doceniony za pracę w projekcie BERTIM

Miło nam poinformować, że prace nad modelowaniem biznesowym wykonane przez dr. Dawida Krysińskiego w międzynarodowym projekcie BERTIM zyskały rekomendację ze strony Komisji Europejskiej i zostały pozytywnie ocenione podczas ostatniego spotkania projektu w Brukseli (25 września 2018).

W ramach projektu powstaje holistyczna metoda renowacji budynków obejmująca produkcję ekologicznych materiałów renowacyjnych oraz rozwój specjalnej aplikacji BIM (building information modelling) dla architektów. Zadaniem konsorcjum projektowego jest stworzenie nowych możliwości biznesowych dla reprezentantów sektora budowlanego, którzy chcą zdobyć przewagę konkurencyjną dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań renowacyjnych.

Warto zauważyć, że europejski sektor budowlany ma znaczący wpływ na środowisko naturalne, konsumując 40% produkowanej energii oraz odpowiadając za 1/3 emisji dwutlenku węgla. Z tego względu coraz powszechniejsze staje się wdrażanie zrównoważonych rozwiązań, które mogą ograniczyć negatywne oddziaływanie budownictwa na otoczenie. Również Komisja Europejska wspiera ten trend, finansując w ramach programu Horyzont 2020 projekty mające na celu wytwarzanie innowacyjnych i ekologicznych technologii budowlanych. Jedną z takich inicjatyw jest BERTIM.   

W trakcie spotkania w Brukseli recenzenci zwrócili uwagę na znaczny postęp prac w zakresie modelowania biznesowego, podkreślając, że ma to istotne znaczenie dla osiągnięcia zamierzonego wpływu rezultatów projektowych na sektor budowlany oraz właściwego określenia pozycji opracowywanej technologii na rynku materiałów budowlanych.

Więcej o tej interesującej inicjatywie można znaleźć na stronach: www.bertim.eu oraz asm-poland.com.pl.

Zdjęcie: Spotkanie projektu BERTIM w Brukseli.

bertim