wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Ogólnopolski Zjazd Organizacji Studenckich w Warszawie: relacja KISS UWr

W dniu 9 grudnia bieżącego roku odbył się Ogólnopolski Zjazd Organizacji Studenckich w Wyższej Szkole Handlowe w Warszawie, gdzie zostali zaproszeni czterej reprezentanci Koła Inicjatyw Społecznych Studentów, a mianowicie: Karolina Gaweł, Karolina Siemień, Paulina Duniec oraz Miłosz Wałkowiecki.

Posiadaliśmy osobne stanowisko, gdzie mogliśmy rozłożyć własne materiały promocyjne oraz przedstawiające logo Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Na początku zjazdu mieliśmy przeznaczony czas na rozmowy z pozostałymi uczestnikami i ewentualne podjęcie współpracy, co było głównym celem naszego wyjazdu. Mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych organizacji również spoza Wrocławia, które specjalizowały się w różnych dziedzinach. Co więcej, udało nam się nawiązać kontakt między innymi ze Stowarzyszeniem Studentów BEST z Łodzi, Kołem Naukowym Public Relations Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sekcją Osobistego Rozwoju należącą do Koła Naukowego Studentów Psychologii UKSW, z którymi planujemy zorganizować wspólną konferencję w przyszłym roku. Dla naszego koła była to również świetna okazja do zgłębienia wiedzy i umiejętności związanych z przeprowadzaniem rekrutacji, wykorzystaniem swojej aktywności studenckiej podczas poszukiwania potencjalnej pracy oraz przeprowadzaniem udanych negocjacji. Oba tematy wykładów okazały się niezwykle ciekawe, a ich część merytoryczna z pewnością zostanie przez nas wykorzystana w przyszłości zarówno w działaniach w organizacjach studenckich, jak i pozauczelnianych.

Całość wyjazdu możemy jak najbardziej podsumować pozytywnie, gdyż poznaliśmy wiele ciekawych stowarzyszeń, z którymi udało się nam porozmawiać i wymienić pomysłami, a także mieliśmy szansę polepszyć nasze zdolności do pertraktacji i rekrutacji w dziale HR. Co ważniejsze, mieliśmy przyjemność i zaszczyt godnie reprezentować i upowszechniać działalność naszego koła oraz dobre imię naszego Instytutu Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Relację sporządziła: Paulina Duniec, III rok socjologii, KISS UWr