wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Podsumowanie Drzwi Otwartych w Instytucie Socjologii

wwwkizoacom_collage_dzien-otwarty

12 kwietnia 2018r. odbyło się kolejne seminarium z cyklu „Spotkanie z praktyką” organizowane przez Akademickie Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej „PO MOC”.

Tym razem naszym prelegentem był Pan Gabriel Majchrzak, autor książki „Niemożliwe nie istnieje”. Nie można pominąć naszych szanownych gości - uczniów LO z Sycowa, którzy towarzyszyli nam bardzo licznie w tym dniu (40 uczniów i dwie Panie opiekunki)!

 Podczas spotkania mieliśmy możliwość wysłuchać narracji autobiograficznej Pana Gabriela, pełnej wątków trajektorii cierpienia i bezładu. Dla wielu słuchaczy było to pierwsze spotkanie z człowiekiem i jego traumatycznym doświadczeniem z dzieciństwa. Retrospekcja ujawniła punkty zwrotne w biografii autora, które miały wpływ na kształtowanie tożsamości pozytywnej. Ponadto Pan Gabriel Majchrzak jest żywym dowodem na to, że przełamywanie wzorców życia rodzinnego jest możliwe, przy świadomości tego kim się jest, kim się chce być i odrobinie wsparcia „znaczących innych”!

Spotkanie było cennym przeżyciem  dla wszystkich uczestników, zwłaszcza dla przyszłych adeptów pracy socjalnej! Na pewno pobudziło nas do wielu refleksji.

 Dziękujemy Panu Gabrielowi Majchrzakowi za jego obecność. Dziękujemy również za przybycie tak licznej grupy uczniów LO z Sycowa.

 Po prelekcji uczniowie LO z Sycowa wraz z dr Moniką Wiktorowicz-Sosnowską oraz studentem dwóch kierunków: Pracy Socjalnej oraz Politologii Jackiem Szwarczyńskim udali się na zwiedzanie kampusu WNS!

Nasz student - Jacek wszedł w rolę gospodarza i tym samym stał się najlepszym ogniwem relacji z pierwszej ręki o studiowaniu na naszym wydziale. Dziękujemy za wsparcie.

Więcej zobaczycie w fotorelacji z wydarzenia.

wwwkizoacom_collage_2

wwwkizoacom_collage_LO-SYCOW