Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Prezentacja PREWORK na konferencji Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego w Atenach

Zespół realizowanego w Instytucie Socjologii, w konsorcjum ze Szkołą Główną Handlową oraz Leeds Business School oraz Freie Universitaet Berlin, projektu PREWORK w składzie dr Jan Czarzasty, dr Agata Krasowska, dr hab. Adam Mrozowicki, Alexandra Seehaus oraz prof. Vera Trappmann zaprezentował wstępne wyniki badań w projekcie na 13. konferencji Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego "(Un)Making Europe: Capitalism, Solidarities, Subjectivities"  w Atenach  w dniach 29.08-01.09.2017 w Atenach. Zaprezentowano trzy prezentacje "Lonely in a crowd. Do young precarious workers need trade unions, do trade unions need young precarious workers?" (Jan Czarzasty, sesja: "RN17 Trade Union Formation and Organisation"),  "The moral aspects of class disaffiliation: the experiences of intersecting inequalities in the biographies of young precarious workers in Poland and Germany" (Agata Krasowska, Adam Mrozowicki, Alexandra Seehaus, Mateusz Karolak, Vera Trappmann) Sesja: RN36: Precariat and Vulnerability of Careers) oraz "Coping with precarity: the case of young precarious workers in Poland and Germany (Adam Mrozowicki, Vera Trappmann, Jule-Marie Lorenzen, sesja: "RN03_09a_P: Biographical Constructions of New Inequalities in Europe: Precariat, Capitalism and Solidarity"). Wszystkie referaty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność.