Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Raporty z ewaluacji ESK Wrocław 2016 dostępne online

Ewaluacja Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 to projekt, który od końca 2015 roku realizował zespół badaczy z Instytutu Socjologii pod kierownictwem dr. Jacka Pluty. Cykl wydarzeń ESK (w sumie ponad 2000 imprez) był rodzajem  wszechstronnej interwencji w sferze publicznej miasta, która miała swoje oddziaływanie po stronie społecznej (mieszkańcy, przyjezdni), wizerunkowej (w przestrzeni publicznej), systemu konsumpcji i ekonomii miasta. W związku z tym, ewaluacji przyświecało zasadnicze pytanie o to, czy realizacja projektu ESK Wrocław 2016 przyczyni się wytworzenia „społecznego efektu” - wartości dodanej - wśród mieszkańców, uczestników wydarzeń oraz innych beneficjentów ESK Wrocław 2016?
Aby uchwycić jak najwięcej aspektów złożonego przedsięwzięcia, jakim była ESK Wrocław 2016 zaplanowano realizację kilku wątków badawczych:

Efekty tych zamierzeń badawczych zamieszczono w 10 raportach (TU LINKI), które stanowią podsumowanie prac całego zespołu, w którego skład wchodzili: pracownicy oraz badacze-współpracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego
Ewa Banaszak, Jolanta Banaś, Mateusz Błaszczyk, Kamilla Dolińska, Katarzyna Kajdanek, Kamila
Kamińska, Dawid Krysiński, Natalia Niedźwiecka-Iwańczak, Jacek Pluta (kierownik projektu) oraz zaproszeni badacze i eksperci z zewnątrz – współpraca akademicka z Poznaniem i Toruniem oraz współpracujący pracownicy i wolontariusze Biura Festiwalowego IMPART 2016.

Zapraszamy do lektury!

raporty-esk-copy-1504697462