Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Relacja wideo z XVII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami dokumentującymi przebieg głównych sesji zeszłorocznego XVII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego współorganizowanego przez nasz Instytut. Wykład inauguracyjny, sesja prezydencka,  sympozjum "Socjologia i socjologowie a odzyskanie niepodległości" oraz końcowa sesja plenarna zostały przetlumaczone na język polski [w celu uruchomienia napisów proszę kliknąć w napis CC].

Wykład Inauguracyjny Margaret Archer: "Podmiotowość, tożsamość i przynależność. W jaki sposób łączy je refleksyjność"

Sesja otwarcia XVII Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego

Sesja Prezydencka: Rola socjologii w zmieniającym się świecie

Sympozjum: Socjologia i socjologowie a odzyskanie niepodległości i budowa instytucji naukowych w II Rzeczpospolitej

Sympozjum: Socjologia w Europie Środkowo-Wschodniej

Końcowa sesja plenarna: Rewolucja czy reprodukcja. Ciągłość i zmiana w hierarchiach społecznych w Polsce i na świecie.

Film podsumowujący Zjazd

XVII Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny - zadanie finansowane w ramach umowy 823/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę