Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Relacja wideo z wizyty prof. Micheala Burawoya w Instytucie Socjologii

Pod koniec maja 2018., na zaproszenie Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław odwiedził jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych współczesnych socjologów – prof. Michael Burawoy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (USA). Wizyta prof. Burawoya we Wrocławiu została sfinansowana ze środków miasta Wrocławia w ramach programu Visiting Professors z funduszu Scientiae Wratislavienses, a także ze środków Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Prezentujemy nagrania cyklu wykładów Profesora Burawoya

Seminarium: "Public Sociology — why do we need it?"

Wykład: "The Public University - A Battleground for Real Utopias"

Fragmenty seminarium: "What can we learn from cases? Extended case method in social science"