wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Studenci Pracy Socjalnej z wizytą w Turcji 

W dniach 9-18 lutego studenci działający w Akademickim Kole Naukowym Studentów Pracy Socjalnej wraz z opiekunką Koła, dr Moniką Wiktorowicz-Sosnowską, odbędą wizytę studyjną w ramach projektu "Cultures hand to hand". 

Projekt "Cultures hand to hand" to projekt Erasmus +, finansowany ze środków unijnych, którego organizatorem są przedstawiciele tureckiej organizacji pozarządowej "Kargenc Club". Projekt jest realizowany w partnerstwie z: Litwą, Łotwą, Węgrami, Azerbejdżanem i Polską. Łączna liczna uczestników z 6 krajów to: 30 osób i 7 liderów.  Realizacja projektu: 9-18 luty 2018r. Miejsce: Turcja, Karasu/Sakarya

W grupie polskiej, w projekcie bierze udział dwóch studentów studiów I-go stopnia, kierunek: praca socjalna oraz lider zespołu (dr Monika Wiktorowicz-Sosnowska).  

Udział w projekcie zapewniło studentom stowarzyszenie "Żyj kolorowo", z którym AKNSPS "PO MOC" nawiązało współpracę.

 Celem projektu jest zdobywanie wiedzy poza edukacją formalną, poprzez rozwój  umiejętności: rzemieślniczych, językowych i społecznych. Tematem przewodnim projektu jest rękodzieło. Organizatorzy projektu przyjęli, że rękodzieło jest nośnikiem wartości kulturowych, przenoszonych z pokolenia na pokolenie we współczesnym świecie. Młodzi ludzie większość czasu wolnego poświęcają wirtualnej komunikacji. Nadmierna dawka tej formy komunikacji powoduje w konsekwencji  problemy psychologiczne i socjologiczne. Dlatego projekt "Cultures hand to hand" stanowi społeczną przestrzeń do budowania historycznej i kulturowej świadomości młodych ludzi oraz jest przyładem tego, jak w interakcji "face to face" spędzać konstruktywnie czas wolny. Każda grupa z danego kraju będzie prezentować krajowy produkt i uczyć pozostałych uczestników rękodzieła. Poska grupa będzie prezentować wycinanki kurpiowskie. Mamy nadzieję, że ten akcent polskiego rękodzieła, będzie okazją do transmisji kulturowych i nowych niezapomnianych interakcji.

Cultures-Hand-to-Hand-Plakat