Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Stypendium MEiN dla Wiktorii Morawskiej

Z radością informujemy, iż studentka Wiktoria Morawska otrzymała stypendium Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Stypendia przyznawane są za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2021/2022. W tym roku wpłynęło ponad 900 wniosków. Ministerstwo przyznało stypendia dla 432 osób, które otrzymają jednorazowe stypendium w wysokości 17 tys. złotych.

Z Uniwersytetu Wrocławskiego stypendia otrzymało 9 osób.

wm

Wiktoria Morawska, studentka socjologii ekonomicznej

Absolwentka historii sztuki i socjologii. Aktualnie kontynuuje studia na ostatnim roku studiów magisterskich w zakresie Socjologii Ekonomicznej na Wydziale Nauk Społecznych UWr oraz Interdyscyplinarne Studia Europejskie w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Branta na Uniwersytecie Wrocławskim. Członkini stowarzyszenia naukowego Collegium Invisibile.

W obszarze nauk społecznych specjalizuje się w socjologii gospodarczej z uwzględnieniem zachowań konsumenckich, problemów alokacji, stratyfikacji społecznej oraz mega- i makropoziomu struktury społecznej. Większość realizowanych badań skoncentrowana jest na pozycji społecznej kobiet i perspektywach awansu. W obrębie nauk humanistycznych specjalizuje się w badaniach nad architekturą synagogalną w kontekście miejsc nie-pamięci. Oprócz pracy badawczej inicjuje i koordynuje projekty społeczne oraz działa w kołach naukowych.