Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Aktualności > Wernisaż fotografii socjologicznej Codzienność/Niecodzienność

W dniu 16 maja 2017 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się wernisaż wystawy fotografii socjologicznej „Codzienność/Niecodzienność”, który zainaugurował Dni Instytutu Socjologii 2017. Wydarzenie zgromadziło ponad 50 osób. Na uroczystości pojawili się m.in. Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Prof. dr hab. Robert Wiszniowski, Prodziekan ds. Studenckich i Rozwoju, dr hab. Patrycja Matusz-Protasiewicz,  Prodziekan ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Marcelina Zuber oraz Prodziekan ds. Kształcenia, dr hab. Jacek Zieliński, a także przedstawiciele wszystkich kół naukowych działających w Instytucie Socjologii, pracownicy oraz studenci.

Organizatorami konkursu byli: Polskie Towarzystwo Socjologiczne o. Wrocław, Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej „Po Moc!” Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademia Młodych Uczonych i Artystów.

Wystawę otworzył Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Robert Wiszniowski, który powitał studentów i kadrę Instytutu Socjologii, wskazując na istotne znaczenie takich wydarzeń, jak Dni Instytutu Socjologii w życiu Wydziału.

Następnie Przewodnicząca oddziału wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego,  dr Olga Nowaczyk, odczytała protokół z obrad jury. Podkreśliła wysoki poziom nadesłanych prac oraz pogratulowała zwycięzcy konkursu, Panu Michałowi Medyńskiemu, oraz wszystkim uczestnikom.

Z ramienia jury, głos zabrała dr hab. Julita Makaro, która wskazała na to, że wystawa wpisuje się w istniejące w fotografii tendencje do prezentowania cykli i zestawów tematycznych zdjęć, co oddaje długofalowe zaangażowanie artystów w tworzenie dzieła.

Na zakończenie, Laureat, Pan Michał Medyński, podziękował za uznanie jury oraz opowiedział o zwycięskim zestawie zdjęć o tematyce cmentarnej.

wernisaz-fotograficzny-2017_1

wernisaz-fotograficzny-2017_5