Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Wymiana studencka > Erasmus Plus > Wyjazdy na Erasmusa w ramach umów dwustronnych poza UE - min. USA i KANADA oraz TANZANIA

Zapraszam do zgłaszania się na wyjazdy poza Unię Europejską w ramach Erasmusa:

W naborze wskażemy maksymalnie 2 kandydatów do wyjazdu na uczelnię partnerską w ramach umów obejmujących wszystkie dziedziny oraz maksymalnie 4 studentów, w przypadku umów na poszczególne kierunki studiów z Instytutu Socjologii.

W przypadku większej liczby chętnych na Uniwersytecie, kandydaci będą proszeni o przesłanie zaświadczenia o średniej ocen z całości studiów, potwierdzenia znajomości języka obcego (język zajęć lub kraju mobilności) oraz listu motywacyjnego. Na podstawie przedłożonych dokumentów powołana komisja (na Uniwersytecie) przygotuje listę rankingową i wyłoni uczestników mobilności, zgodnie z liczbą dostępnych miejsc.

Uczelnie w USA i Kanadzie mają bardzo wczesne terminy nominacji, dlatego prosimy o przesłanie listy kandydatów do 20.02.2024. W przypadku pozostałych uczelni listę kandydatów należy przesłać do 01.03.2024.

Lista uczelni:

East Carolina University (USA)– wszystkie dziedziny oferowane przez uczelnię partnerską
Dostępne miejsca – 2 studentów (max. pobyt 10 miesięcy)

Saint Mary’s University (Kanada) – wszystkie dziedziny oferowane przez uczelnię partnerską
Dostępne miejsca – 2 studentów (max. Pobyt 10 miesięcy)

Maksymalny pobyt na uczelni partnerskiej w ramach program KA171 (Kraje Partnerskie) to 5 miesięcy. Studenci mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 700 EUR na miesiąc oraz dofinansowanie podróży. Dostępne miejsce to:

Tanzania- University of Dar Es Salaam: tylko studenci PHD: socjologia, kulturoznawstwo, nauki o polityce

Zgłoszenia przyjmuje do 26 lutego 2024 koordynatorka Erasmus+ w IS: katarzyna.kajdanek@uwr.edu.pl