wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Rekrutacja > Kierunki i specjalności > Praca socjalna

Praca socjalna

kafelek-800x800-ps-2

Dlaczego ludzie bezdomni są bezdomni? Jak najefektywniej pomóc osobom uzależnionym od alkoholu lub narkotyków? Co zrobić, aby najlepiej zaopiekować się dziećmi, które nie mają rodziców i dać im takie szanse życiowe, jakie mają ich rówieśnicy? A jak opiekować się osobami starszymi i niepełnosprawnymi?

Praca socjalna to kierunek studiów nie tylko odpowiadający na te pytania, ale również uprawniający do wykonywania zawodu pracownika socjalnego. To studia adresowane do wszystkich, którzy chcą się nauczyć pomagać osobom i grupom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki nim dowiesz się, jak kompetentnie i efektywnie zdiagnozować różne problemy społeczne, a także jak skutecznie pomagać tym, których one dotknęły.

Studia te wyposażą Cię w umiejętności niezbędne do realizacji zadań związanych z diagnozą sytuacji i zjawisk będących przyczyną trudnego położenia i wykluczenia jednostek, grup i społeczności lokalnych. Nauczysz się stosowania metod, technik i środków pomocy społecznej, inicjowania nowych form pomocy oraz oceny podjętych działań. Posiądziesz także umiejętność wykorzystywania potencjału i rozbudzania aktywności jednostek, grup i społeczności.

Absolwenci i absolwentki pracy socjalnej są przygotowani do pracy m.in. w ośrodkach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz socjalnych organizacjach pozarządowych i innych.

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wymagania:

 

Zobacz film przygotowany przez Akademickie Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej "Po Moc!" i dowiedz się jak wyglądają studia na pracy socjalnej.

Wciąż nie wiesz, który kierunek wybrać? Rozwiąż test, który pomoże Ci podjąć decyzję.

quiz-reklama