Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Ogłoszenia > Obowiązkowe szkolenie BHP studentów i doktorantów - nowe zarządzenie

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w BIP zostało zamieszczone nowe zarządzenie odnośnie obowiązkowego szkolenia bhp dla studentów i doktorantów.

ZARZĄDZENIE Nr 202/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 14 września 2022 r. w sprawie szkolenia wstępnego w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej studentów oraz doktorantów w Uniwersytecie Wrocławskim (132,26KB)

Najważniejsze zmiany:

• szkolenie bhp jest obligatoryjne (poniżej instrukcja przygotowana przez DISOS dla pracowników dziekanatów jak ustawić "obligatoryjność" szkolenia w USOS i rozliczyć studenta)
  • brak zaliczenia szkolenia w I semestrze skutkuje: powtarzaniem I semestru lub skreśleniem studenta (decyzję podejmuje dziekan)
  • nie ma możliwości wpisu warunkowego na II semestr bez zaliczonego szkolenia bhp
  •

Zarządzenie obowiązuje studentów, którzy rozpoczną studia od roku akad. 2022/23.

Proszę zwrócić szczególną uwagę na studentów przyjmowanych w drodze przeniesienia.

Z poważaniem,

mgr Marta Filistowicz