wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > 20-lecie wojny z terroryzmem - bilans i perspektywy

XX -LECIE - 11.09 2001 - WTC  - TERRORYZM – KONFERENCJA  - 10.09.2021/WROCŁAW

Dziękujemy Biuru Bezpieczeństwa Narodowego oraz Rządowemu Centrum Bezpieczeństwa za objęcie patronatem niniejszej konferencji. 

W roku 2021 minie dwadzieścia lat od zamachów, które miały miejsce 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych. Te wydarzenia były katalizatorem procesów społecznych i politycznych, które doprowadziły do zupełnej przemiany środowiska bezpieczeństwa.  Z tej okazji Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Polskie Towarzystwo Bezpieczeństwa Narodowego organizuje w dniu 10 września 2021 r. konferencję pt. „20-lecie wojny z terroryzmem – bilans i perspektywy”, której celem będzie podsumowanie dwóch dekad wysiłków w walce z terroryzmem na poziomie narodowym oraz w ujęciu międzynarodowym a także upamiętnienie ofiar tamtych wydarzeń, ze szczególnym uwzględnieniem obywateli RP. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym m.in. Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.  

Celem konferencji jest analiza konsekwencji zamachów z 11 września w jak najszerszym aspekcie, od skutków geopolitycznych poprzez ewolucję systemów ochrony, metod i form rozpoznawania i zwalczania zagrożeń terrorystycznych po rozwój platform bezzałogowych i sposobów udzielania pomocy medycznej ofiarom ataków terrorystycznych.  Planowane jest omówienie tych zagadnień w formie paneli dyskusyjnych, sprzyjających wymianie opinii pomiędzy specjalistami reprezentującymi różne grupy zawodowe i różne perspektywy.   

Konferencja odbędzie się w formie zamkniętych paneli eksperckich, w których będą uczestniczyć przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych w RP, pracownicy, funkcjonariusze i żołnierze reprezentujący organy administracji państwowej oraz uznane w kraju autorytety naukowe.

Informacje na temat partnerów konferencji, instytucji wspierających przedsięwzięcie, zapisów oraz programu konferencji w kolejnych odsłonach.

Już dziś serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych informacji i udziału w konferencji )

 thumbnail_10-D