Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Czy Polacy są gościnni? SocjoPercepcjawMuzeum - vol. 5.

Polskie Towarzystwo Socjologiczne o. Wrocław wraz z Muzeum Współczesnym Wrocław i Strefą Kulturą Wrocław zapraszaserdecznie na kolejne oprowadzanie socjologiczne w ramach cyklu SocjoPercpecja w Muzeum. Podczas oprowadzania spojrzymy na wystawę "Polska gościnność" z perspektywy socjolożki dr Marty Skowrońskiej, współredaktorki książki "Gość w dom. Współczesne praktyki przyjmowania gości".

Miejsce i czas: 10.11.2019 (niedziela), godz.15.00, poziom 3, wstęp bezpłatny

_____________________

Zapraszamy na kolejne oprowadzanie z cyklu SocjoPercepcja w Muzeum, podczas którego spojrzymy na wystawę Polska gościnność z perspektywy socjolożki dr Marty Skowrońskiej, współredaktorki książki "Gość w dom. Współczesne praktyki przyjmowania gości".

Artystki i artyści zaproszeni do MWW konfrontują mit o polskiej gościnności ze współczesną rzeczywistością społeczną. Podczas oprowadzania zastanowimy się czym jest gościnność, skąd wyrasta, czego potrzebuje. Pomocne dla zrozumienia tej tematyki będą antropologiczne i filozoficzne teorie granicy, obcości, daru, dialogu. Będziemy próbowali odpowiedzieć na pytanie o to czy Polacy są gościnni – i w jakim znaczeniu tego słowa?

MARTA SKOWROŃSKA
socjolożka, pracuje na Wydziale Nauk Społecznych UAM w Poznaniu. Zajmuje się życiem codziennym, szczególnie zaś zamieszkiwaniem. Autorka książek "Drugie życie przedmiotów. Second hand jako zjawisko społeczne" oraz "Jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort". Współredaktorka książki "Gość w dom. Współczesne praktyki przyjmowania gości".
_____________________

Cykl SocjoPercpecja w Muzeum to efekt współpracy pomiędzy MWW a PTS O/Wrocław oraz Strefa Kultury Wrocław. Zaproszeni socjologowie oprowadzają po wybranych wystawach czasowych, eksponując ich warstwę społeczną. Muzeum zaś patronuje cyklowi spotkań SocjoPercepcja w Recepcji organizowanemu przez PTS i Strefę Kultury Wrocław.

SocjoPercepcja-w-Muzeum-vol5-plakat-online