Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Czy rolnik (faktycznie) szuka żony? Zaproszenie na spotkanie w SocjoRecepcji

Wraz z Sekcją Socjologii Wsi i Rolnictwa PTS, Sekcją Socjologii Rodziny PTS, Muzeum Współczesnym Wrocław oraz Strefą Kultury Wrocław zapraszamy serdecznie na październikowe spotkanie z cyklu „SocjoPercepcja w Recepcji”. W niedzielę, 20 października 2019 roku o godzinie 17:00 spotkamy się w Recepcji (podwórko, ul. Ruska 46), aby we wspólnym gronie porozmawiać o podejmowaniu decyzji w rodzinach rolniczych.

W spotkaniu udział wezmą:

dr Amanda Krzyworzeka – adiunkt w Zakładzie Antropologii Politycznej i Ekonomicznej Uniwersytet Warszawski, autorka książki Rolnicze strategie pracy i przetrwania. Studium z antropologii ekonomicznej.

dr Małgorzata Dziekanowska – adiunkt w Zakładzie Socjologii Zmiany Społecznej, Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Interesuje się przemianami społeczno-kulturalnymi, jakie zachodzą w funkcjonowaniu wiejskich społeczności lokalnych oraz problematyką tożsamości społecznej.

Dyskusję poprowadzi dr inż. Barbara Szczepańska, adiunkt w Zakładzie Socjologii Miasta i Wsi, Uniwersytet Wrocławski, w badaniach koncentruje się nad problematyką modernizacji gospodarstw rolnych. Podejmuje również zagadnienia dotyczące aktywności społecznej mieszkanek wsi.

Telewizyjny program „Rolnik szuka żony” cieszy się ogromną popularnością. Gdyby spytać mieszkańca miasta o to, z czym kojarzy mu się współczesna wieś, można spodziewać się wizji zaproponowanej w programie. Rolnicy nadal kojarzą się z konserwatyzmem, przywiązaniem do tradycji i niechęcią do jakichkolwiek innowacji i zmian. Jaki model rodziny dominuje na obszarach wiejskich? Czy w rolniczych rodzinach są obecne partnerskie relacje? Jak w rodzinach rolniczych podejmuje się decyzje? Czym charakteryzuje się współczesna wieś? Między innymi na takie pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi.

Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych!

SocjoPercepcja_vol9_plakat_online