Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Druga edycja #Bezpiecznie na Uniwersytecie Wrocławskim

plakat-bezpiecznie-na-uniwersytecie

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 10.00-13:00 na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Socjologii i dotyczyć będzie m.in. bezpiecznej ewakuacji.

W programie m.in. pokaz bezpiecznej ewakuacji oraz rozbrajania ładunku wybuchowego. Więcej informacji oraz zapisy: https://www.careers.uni.wroc.pl/pl/wydarzenie/433/

22 marca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego wystartuje kolejna edycja projektu #bezpiecznie. Głównym celem cyklu #bezpiecznie jest uświadomienie studentom zagrożeń, jakie mogą czyhać na nich we współczesnym świecie.

Program spotkania nr 1 - 22 marca 2017:

10.00 - 12.00 – Bądź bezpieczny: Po  krótkiej części oficjalnej z udziałem rektora Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji odbędzie się inscenizacja wzięcia i odbicia zakładników. Uczestnicy wydarzenia będą mieli rzadką okazję obserwować pracę specjalnej grupy interwencyjnej składającej się z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji, Zespołu Interwencji Specjalnych Grupy Bezpieczeństwa Lotów Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach i Służby Więziennej, oraz działania policyjnych negocjatorów. Ciekawym elementem inscenizacji będzie z pewnością prezentacja działań wyspecjalizowanego ratownictwa medycznego.

Moderatorzy spotkania: mjr rez.dr inż. Jarosław Stelmach - Safety Project, mjr Leszek Kołtun specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu,  policyjni negocjatorzy: aspirant Sławomir Błasiak oraz podkomisarz Bartłomiej Maniakowski, na bieżąco będą komentować rozwój sytuacji, zwracając uwagę na bezpieczne zachowania w sytuacjach zakładniczych.

12.00 – 14.00: Praca i kariera w służbach militarnych i paramilitarnych

Po zakończeniu inscenizacji, w holu przed Salą 3D ustawione będę stoiska przedstawicieli służb mundurowych. Każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać informacje na temat rekrutacji do poszczególnych służb, wymogów kwalifikacyjnych czy ścieżki kariery.

Gdzie: sala 3D, budynek D, ul.Uniwersytecka 7-10
Kiedy: 22 marca, godz. 10.00