wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > I KONFERENCJA EKSPERCKA O CHARAKTERZE INFORMACYJNO - SZKOLENIOWO - WARSZTATOWYM DLA KADRY ZARZĄDCZEJ I NAUKOWO-DYDAKTYCZNEJ I ADMINIASTRACJI UWr i AWL

CENTRUM STUDIÓW I EDUKACJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA

UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

&

WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH WE WROCŁAWIU

 

W KOOPERACJI Z

Zakładem Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji Instytutu Socjologii UWr

oraz

Wydziałem Nauk Społecznych UWr

ZAPRASZAJĄ

TERMIN: 3.03.2023

MIEJSCE: WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH UWR, AULA A, BUD. INSTYTUTU POLITOLOGII UWR, KOSZAROWA 3, WROCŁAW

I KONFERENCJĘ EKSPERCKĄ

O CHARAKTERZE INFORMACYJNO - SZKOLENIOWO - WARSZTATOWYM

DLA KADRY ZARZĄDCZEJ I NAUKOWO-DYDAKTYCZNEJ I ADMINIASTRACJI UWr i AWL

 

 W RAMACH PROJEKTU:  

PIERWSZA POMOC WYZWANIEM DLA BEZPIECZEŃSTWA

BLS (Basic Life Support)

W ramach kooperacji między Uniwersytetem Wrocławskim a Akademią Wojsk Lądowych we Wrocławiu powstała koncepcja projektu, który w zależności od zapotrzebowania docelowo ma mieć charakter cykliczny realizowany nie tylko w ramach uczelni wyższych, ale także w ramach innych środowisk, które wyrażą nim zainteresowanie. Uruchamiamy pierwszą edycję projektu. Jest on złożony z dwóch konferencji eksperckich o charakterze wykładowo-szkoleniowo-warsztatowym: I -  BLS (Basic Life Support) 3.03.2023 na WNS UWr  i II  - Urazy – rodzaje, specyfika, zasady postępowania, której organizację planujemy na 2.06.2023 na terenie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Wiedza i konkretne umiejętności w zakresie reguł postępowania dotyczące zagadnień związanych medycyną cywilną z elementami medycyny pola walki jest w obliczu współczesnych zagrożeń obligatoryjna. Stąd zrodził się pomysł na opracowanie koncepcji i realizację tego projektu.

Obie konferencje realizowane w ramach niniejszego projektu będą złożone z dwóch paneli: wykładowego i szkoleniowo-warsztatowego. W panelach wykładowych może brać udział każdorazowo większa liczba osób (do 100 osób), natomiast w panelach szkoleniowo-warsztatowych do 60 osób, które zostaną podzielone na 6 grup. Przy zapisach będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w obu konferencjach (obu panelach szkoleniowych) - po odbyciu szkoleń w ich ramach i przejściu pozytywnie testu (pisemnie) otrzymają CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU PIERWSZEJ POMOCY.

W przypadku dużego zainteresowania naszym projektem planujemy realizację drugiej jego edycji w nowym roku akademickim 2023/24 z możliwością uzyskania dla osób chętnych Międzynarodowego Certyfikatu Ratownika Pierwszej Pomocy po przejściu osobnego testu w związku z posiadaną akredytacją Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie AWL uzyskaną od International First Aid Certification Center IFACC uprawnioną do prowadzenia szkoleń tym zakresie. International First Aid Certification Centre (IFACC). IFACC jest instytucją badawczą, która promuje programy edukacyjne oparte na międzynarodowych wytycznych zajmujących się ratownictwem oraz pierwszą pomocą.

Koordynatorami projektu są: prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska-Paź UWr oraz Dr Beata Zysiak-Christ AWL

W przypadku obu wydarzeń będą obowiązywały zapisy. Uruchamiamy zapisy na I konferencję 3.03.2023. Rejestracja trwa do 24.02 2023 – Zapraszamy

Link do zapisów:

https://forms.gle/gyTPHzUk4LXmriUFA

 spotkanie