Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > KONFERENCJA EKSPERCKA - POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI CZYLI (NIE)BEZPIECZNA INFORMACJA Z PERSPEKTYWY ATAKUJĄCEGO

JM Rektor UWr, Centrum Studiów na rzecz Bezpieczeństwa UWr & Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW w kooperacji z Zakładem Socjologii Bezpieczeństwa i Edukacji Instytutu Socjologii UWr   są organizatorami KONFERENCJI EKSPERCKIEJ pt.:  „POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI CZYLI (NIE)BEZPIECZNA INFORMACJA Z PERSPEKTYWY ATAKUJĄCEGO” o charakterze informacyjno-szkoleniowym dla kadry zarządczej oraz przedstawicieli administracji centralnej zainteresowanych przedsięwzięciem uczelni w Polsce w ramach projektu (U)WAŻNE BEZPIECZEŃSTWO - UCZELNIE PL zainicjowanego i prowadzonego w ramach Centrum Studiów na rzecz Bezpieczeństwa  UWr (CSEB UWr)  (cseb.uwr.edu.pl) Konferencja odbędzie się 18 października 2023 w Sali Senatu UWr. W jej ramach przewidziane są dwa panele.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI:

11:00 - 11:10 - Przywitanie uczestników konferencji przez JM Rektora prof. dr hab. Roberta Olkiewicza, wprowadzenie i przywitanie uczestników - prof. UWr dr hab. Barbara Wiśniewska - Paź CSEB UWr

Panel I - POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI

Prowadzenie: Eksperci/ Trenerzy Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW (CPT ABW)

- POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI I ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM

- ŹRÓDŁA WYCIEKU INFORMACJI I NAJCZĘSTSZE BŁĘDY ORGANIZACJI W ZAKRESIE OCHRONY INFORMACJI

- BEZPRAWNA INGERENCJA WOBEC OSÓB I OBIEKTU

12:30 - 12:45  PRZERWA

Panel II - (NIE) BEZPIECZNA INFORMACJA Z PERSPEKTYWY ATAKUJĄCEGO

- MOTYWY PRZEKAZYWANIA INFORMACJI I SPOSOBY UZYSKIWANIA WIEDZY

- NARZĘDZIA ODDZIAŁYWANIA NA POSTAWY OSÓB I FUNKCJONOWANIE ORGANIZACJI

- ROLA I ZAGROŻENIA ZE STRONY INSIDER'A W PROCESIE POZYSKIWANIA WIEDZY

Biorąc pod uwagę szczególną sytuację geopolityczną, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa informacji prowadzone przez doświadczonych trenerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w formule zbliżonej do szkoleń pracowników placówek dyplomatycznych dla kadry zarządczej oraz przedstawicieli administracji centralnej uczelni jest szczególnie ważne.

Celem projektu (U)WAŻNE BEZPIECZEŃSTWO - UCZELNIE PL prowadzonego w ramach Centrum Studiów na rzecz Bezpieczeństwa UWr w kooperacji z Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW jest zbudowanie sieci kooperacji w zakresie podnoszenia kompetencji społeczności akademickich (kadry zarządczej, naukowo-dydaktycznej, administracji, studentów) uczelni w Polsce w zakresie bezpieczeństwa. Niniejsza propozycja konferencji szkoleniowej jest jedną z inicjatyw wprowadzających i zapoczątkowujących proces.

pbi2