Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Kampania „Biała wstążka”

wroclaw-bez-przemocy

W ramach 16 Światowych Dni Przeciwdziałania Przemocy wrocławski Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie organizuje wrocławską kampanię „Biała wstążka”. Podobnie jak w latach 2019 i 2020, również i w roku bieżącym, Wrocławska Kampania Przeciwdziałania Przemocy „Biała Wstążka” objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia, Pana Jacka Sutryka.

Powody zainicjowania wrocławskiej kampanii,  to przeciwdziałanie każdej formie przemocy, w tym przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków m.in. poprzez zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z jej występowaniem - podnoszenie społecznej wrażliwości w odniesieniu do zjawiska przemocy w rodzinie, poszerzenie poziomu wiedzy obywateli oraz przedstawicieli organizacji i instytucji działających w obszarze przeciwdziałania przemocy  na temat przemocy domowej, nawiązanie dialogu i poprawa współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej oraz promowanie wartości rodzinnych.

Tegoroczna, siódma edycja Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy „Biała Wstążka” odbędzie się pod hasłem „Słowa mocniejsze niż pięści” i zwraca uwagę na przemoc psychiczną, która towarzyszy wszystkim innym formom przemocy, jest najtrudniejsza do dostrzeżenia, uwiarygodnienia i udowodnienia. Adresatami kampanii są osoby pokrzywdzone przemocą, świadkowie, a także osoby stosujące przemoc. Kampania jest częścią wrocławskiej akcji „Wrocław bez przemocy” zainicjowanej w roku bieżącym w celu zintegrowania wszystkich działań podejmowanych w naszym mieście w zakresie profilaktyki występowania przemocy przez różne instytucje i organizacje.

Zespół Interdyscyplinarny we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego realizował w 2021 roku projekt „Zgłoś przemoc! Repeat”. Realizacja tego projektu polegała na przygotowaniu przez studentów III roku studiów kierunku Praca socjalna materiałów edukacyjno – informacyjnych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Przygotowane materiały, za zgodą studentów i ich opiekuna, są wykorzystane w realizacji tegorocznej wrocławskiej kampanii „Biała wstążka”.

Wszelkie informacje o akcji „Biała Wstążka” można znaleźć na Facebooku klikając w linka www.facebook.com/bialawstazkawroclaw.

Harmonogram seminarium

Harmonogram kampanii