wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Krytyczna analiza przekazów medialnych

Krytyczna analiza przekazów medialnych

7 grudnia 2018, godz. 9.40, w sali 3A biblioteki WNS

Akademickie Koło Naukowe Security & Society zaprasza studentów Instytutu Socjologii na bezpłatne szkolenie organizowane przez Instytut Dyskursu i Dialogu pt. „Krytyczna analiza przekazów medialnych”.

Szkolenie ma na celu uwrażliwienie biorących w nich udział osób na niepokojące zdarzenia występujące w debacie publicznej. Wynika to z faktu, że zarówno tradycyjne, jak i nowe media przechodzą w ostatnim czasie głęboki kryzys. Objawem powyższego są takie zjawiska jak: fałszywe wiadomości (tzw. fake news), eskalująca mowa nienawiści, ksenofobia czy coraz częstsze manipulacje medialne, przyjmujące niejednokrotnie postać propagandy.Właśnie z powyższych powodów Instytut Dyskursu i Dialogu uruchomił program strażniczy w obrębie mediów,mający na celu angażowanie wolontariuszy w analizowanie przekazów medialnych i wychwytywanie negatywnych zjawisk występujących w Internecie, telewizji, prasie czy radiu. Szkolenia, o których mowa powyżej, zarówno wyposażą uczestników w wiedzę na ich temat tych zjawisk, jak i zwiększą odporność na negatywne konsekwencje kontaktu z nimi. Szkolenia będą także okazją do zaangażowania się w program w formie wolontariatu dla zainteresowanych uczestników i dokonywanie analiz przekazów medialnych według ujednoliconej metodologii opracowanej przez ekspertów.

Załączamy konspekt szkolenia. Gdyby okazało się, że chętnych jest więcej niż dostępnych miejsc, możliwe jest zorganizowanie kolejnego w innym terminie.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia proszę kierować przez wiadomość prywatną na stronę koła lub zastępcy przewodniczącej Natalii Harasimiuk. Zgłoszenie jest równoznaczne z deklaracją uczestnictwa w szkoleniu.

Serdecznie zapraszamy!

plakal

konspekt