wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Otwarty wykład Prof. Fritza Schützego i Prof. Kai Kaźmierskiej

Instytut Socjologii UWr, PTS o. Wrocław, Sekcja Socjologii Pracy PTS  serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwarty wykład prof. Fritza Schützego (Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg) oraz prof. Kai Kaźmierskiej (Uniwersytet Łódzki) pod tytułem: "A social-phenomenological perspective on state socialism in Poland and East Germany. Some basic-theoretical afterthoughts about a joint research project."

Celem projektu polsko-niemieckiego była analiza doświadczeń biograficznych osób urodzonych w latach 1945-1955 w PRL i NRD. Podstawowym założeniem było to, że badania biograficzne są nie tylko metodą gromadzenia i analizowania danych empirycznych, lecz również wskazują na określony sposób myślenia podczas badania doświadczeń z życia codziennego i wspomnień biograficznych z historycznej epoki socjalizmu. Jednym z jego elementów jest proces wzajemnej pracy nad podstawowymi oczekiwaniami i wiedzą podręczną, które można zbadać zarówno w odniesieniu do autora historii życia, jak i w odniesieniu do badaczy analizujących materiał i reprezentujących dwa różne społeczeństwa (polskie i niemieckie).

Wykład odbędzie się 8 marca 2018 r. o godzinie 17:00 w Auli A Instytutu Politologii UWr.

Prof. Fritz Schütze i Prof. Kaja Kaźmierska odwiedzają Instytut Socjologii UWr jako konsultanci zewnętrzni polsko-niemieckiego projektu badawczego “Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej” (NCN Beethoven PREWORK UMO-2014/15/G/HS4/04476).

AKTUALIZACJA 7.03.2018

Z przykrością informujemy, że z powodów zdrowotnych Prof. Fritz Schütze zmuszony był odwołać swój przyjazd do Wrocławia, zapewniając o swojej gotowości przyjazdu w innym terminie na wiosnę. W związku z powyższym, wykład „A social-phenomenological perspective on state socialism in Poland and East Germany. Some basic-theoretical afterthoughts about a joint research project” wygłosi samodzielnie Pani Prof. dr hab. Kaja Kaźmierska. Zapraszamy jutro, w czwartek, 8 marca 2018 r. o godzinie 17:00 do Auli A Instytutu Politologii UWr. plakaty-pl-ang-wyklad-Schuetze-Kazmierska-8032018