wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Instytut Socjologii

Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Polska praca w pandemii: otwarte seminarium naukowe

Lepiej już było? Do takiego szybkiego wniosku można dojść, przyglądając się wynikom sondażu, jaki wykonał dla nas w listopadzie ub.r. PBS na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie dorosłych (18+) liczącej aż 1,400 respondentów. Pandemia nie zdemolowała życia większości respondentów, ale w znaczący sposób odcisnęła się na nim, choćby w ten sposób, że dwukrotnie zwiększyła się liczba pracujących w domu. Tym, co niepokoi jest wysoki poziom obaw o przyszłość, którą większość widzi w ciemnych barwach.

Wywiady biograficzne realizowane z pracownikami i pracownicami edukacji, ochrony zdrowia, pomocy społecznej i logistyki wskazują natomiast na procesy "oswajania pandemii" oraz związany z nią potencjał innowacji, nowych form kontroli społecznej i pracowniczego oporu.  

O tych i innych obserwacjach z badań opowiemy na seminarium online, które zespół projektu COV-WORK (Zakład Socjologii Ogólnej, Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zakład Socjologii Ekonomicznej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie)  organizuje wspólnie z Sekcją Socjologii Pracy Polskiego Towarzystwa Socjologicznego (PTS) już  28 stycznia o godz. 11:00-13:30 na platformie ZOOM.

Transmisja planowana jest na profilu Facebook Sekcji Socjologii Pracy.  Zainteresowanych udziałem w seminarium prosimy o rejestrację na wydarzenie pod adresem: https://forms.office.com/r/13Z2qXrPbi

Więcej o wynikach projektu prezentowanych na seminarium przeczytać można na stronie projektu COV-WORK

Projekt NCN OPUS „COV-WORK: Świadomość społeczno-ekonomiczna, doświadczenia pracy i strategie radzenia sobie Polaków w kontekście kryzysu post-pandemicznego”, finansowanie Narodowe Centrum Nauki, nr umowy UMO-2020/37/B/HS6/00479.

 

 COV-WORK_1200-x-628-fb