Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Projekt „Zgłoś przemoc!”

Drodzy Państwo,

zapraszamy Państwa do śledzenia naszego albumu pod nazwą „Zgłoś przemoc!”, który jest częścią projektu Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, którego uczestnikami są studenci trzeciego roku kierunku Praca socjalna Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Impulsem do działania jest okres pandemii i doniesienia medialne o zwiększonej liczbie przypadków występowania przemocy. Studenci poruszeni faktem, iż w czasie pandemii przemoc niemalże dosłownie została zamknięta w czterech ścianach, podjęli trud stworzenia projektów materiałów informacyjno – edukacyjnych mających uwrażliwić społeczność lokalną na zagadnienie przemocy w rodzinie. Projekt, tak jak nasz album, nosi nazwę „Zgłoś przemoc!”. Będziemy w nim zamieszczać projekty broszur, poradników, ulotek i plakatów mających zwrócić uwagę na problem przemocy w rodzinie. Studenci przygotowali swoje materiały na podstawie informacji i materiałów szkoleniowych przekazanych przez Zespół Interdyscyplinarny, dostępnej literatury oraz dostępnych danych kontaktowanych do organizacji i instytucji działających na rzecz rodzin uwikłanych w przemoc. Przygotowane przez studentów materiały adresowane są do osób doświadczających przemocy, osób stosujących przemoc oraz do świadków przemocy. Walorem tych projektów jest to, że ich autorzy widzą problem przemocy z wielu perspektyw, nie kierują się stereotypami, zauważają, że przemocy może doświadczać każdy z nas bez względu na płeć, wiek, pozycję. Autorzy zauważają również znaczenie motywowania do zmiany osób, które prezentują zachowania przemocowe, starają się nakłonić do refleksji i zauważenia, że można inaczej, że przemoc krzywdzi, a także, że stosowanie przemocy nie jest bezkarne. Zachęcamy do oddawania lajków na te prace, które zdaniem Państwa są najbardziej poruszające, najbardziej czytelne, najbardziej konkretne w przekazie – jednym słowem wskażcie, które z przygotowanych projektów przemawiają do Was najbardziej. Dla nas będzie to wskazówką, które z projektów przygotowanych przez studentów będą nam pomocne w codziennej pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy.