Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Seminarium online Kapitalizm platformowy i gospodarka cyfrowa

Seminarium online  “Kapitalizm platformowy i gospodarka cyfrowa”

11 lutego o godzinie 12:00 w Instytucie Socjologii odbędzie się seminarium online poświęcone kapitalizmowi platformowemu i gospodarce cyfrowej. Referat wprowadzający wygłosi Jan J. Zygmuntowski, autor książki "Kapitalizm sieci" (2020).

Seminarium jest otwarte dla uczestników spoza Uniwersytetu. Można do niego dołączyć poprzez link: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_OGZiMDFmZGMtOGNkYS00Nzk1LWJhY2MtYWIwOWU2YjRmNzNl%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%222b71bef9-3b13-4432-b5f4-1f5ac2278d0c%22%2c%22Oid%22%3a%22c3397f24-2b2d-4565-84dd-1a171c60ab23%22%7d

Wystąpienie i obrady będą prowadzone w języku angielskim.

Opis spotkania: "Nowe technologie pozwoliły skomunikować świat, ale jednocześnie poskutkowały ekspansją kapitalizmu i wywołały jego przeobrażenia. Rynki sięgają obecnie tam, gdzie nie sięgały nigdy wcześniej, rewolucjonizując formy akumulacji kapitału i relacje władzy. Podczas seminarium przyjrzymy się zamkniętym ekosystemom platform cyfrowych i działającym w oparciu o bazy danych technologiom nadzoru, by zrozumieć, w jaki sposób stały się one tak wszechobecne - i co może powstrzymać ich rozrost, dzięki czemu użytkownicy staną się wolnymi podmiotami".

Jan J. Zygmuntowski jest ekonomistą zainteresowanym studiami nad rozwojem, gospodarką i polityką nowych technologii, a także gospodarką cyfrową. Wykładowca i doktorant Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

kapitalizm-sieci-okladka-ksiazki