Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > SocjoPercepcja vol. 14 | Społeczne wytwarzanie pandemii: w jaki sposób współkreujemy koronawirusa?Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00

thumbnail_socjopercepcja_vol14_2210-01

Wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Instytut Socjologii Uniwerytetu Wrocławskiego, we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław i Muzeum Współczesnym Wroclaw serdecznie zapraszają do udziału w listopadowym spotkaniu SocjoPercepcji pt. Społeczne wytwarzanie pandemii: w jaki sposób współkreujemy koronawirusa?, które odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00 na platformie ZOOM.

Gośćmi dra Dawida Krysińskiego będą:

dr hab. Barbara Pabjan (Uniwersytet Wrocławski, MOCOS),

prof. Tyll Krüger (Politechnika Wrocławska, MOCOS),

dr hab. prof. UWr Adam Mrozowicki (Uniwersytet Wrocławski).

Choć koronawirus jest zjawiskiem biologicznym, jego wpływu na sposób funkcjonowania społeczeństwa nie można rozpatrywać wyłącznie w kategoriach zarazy, która burzy porządek społeczny niezależnie od naszej woli. W sensie socjologicznym, Covid-19 jest raczej tym, za co go uważamy. Na tej podstawie rekonfigurujemy nasze praktyki społeczne, zmieniamy charakter relacji z innymi i odciskamy piętno na sferze ekonomicznej. Z tego samego powodu w cieniu walki z pandemią pojawiają się sceptycy i wyznawcy teorii spiskowych. Wreszcie, na tym samym gruncie podejmujemy decyzje, które sprawiają, że pandemia nie ustaje, a zakażonych osób bardzo szybko przybywa. O tych trzech kwestiach - wpływie koronawirusa na porządek społeczny, rozprzestrzenianiu się teorii spiskowych oraz modelach matematycznych, które symulują ludzkie zachowania i pozwalają oszacować aktualne tempo rozprzestrzeniania się wirusa - będziemy rozmawiać podczas listopadowej SocjoPercepcji.

Zapraszamy serdecznie. Spotkanie odbędzie się na zoomie -> https://zoom.us/j/93038241195?pwd=L3FqMW1ta0d0T2ZDRGJPRTZzL25MZz09