Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Socjopercepcja w Muzeum vol. 3. Stany Skupienia

Zapraszamy na kolejne oprowadzanie z cyklu SocjoPercepcja w Muzeum, podczas którego spojrzymy na wystawę Stany skupienia z perspektywy socjolożki, dr hab. prof. UWr Doroty Majki-Rostek. Wydarzenie będzie miało miejsce w Muzeum Współczesnym Wrocławia, 16 maja (czwartek), o godz. 18.00 (poziom 3 i 4, wstęp bezpłatny).

Wystawa przedstawia nie tylko historyczny i międzynarodowy kontekst autoportretów, ale także stawia pytania dotyczące samodefiniowania się artystek czy postrzegania roli kobiety w społeczeństwie. Podczas socjologicznego spaceru skupimy się na tych momentach na wystawie, w których artystyczne kreacje łączą się z kwestiami społeczno-kulturowymi, takimi jak: współczesne definicje genderowe, opozycje natura-kultura, prywatne-publiczne, rola cielesności w procesach tożsamościowych czy elementy specyfiki kobiecego doświadczenia.

Cykl SocjoPercpecja w Muzeum to efekt współpracy pomiędzy MWW a wrocławskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Strefą Kultury Wrocław. Zaproszeni socjologowie oprowadzają po wybranych wystawach czasowych, eksponując ich warstwę społeczną. Muzeum zaś patronuje cyklowi spotkań SocjoPercepcja w Recepcji organizowanemu przez PTS i Strefę Kultury Wrocław.

--

dr hab.Dorota Majka-Rostek, prof. UWr - kierowniczka Zakładu Socjologii Płci i Rodziny w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obszary zainteresowań naukowych to:  socjologia seksualności, socjologia zmiany społecznej,  komunikacja społeczna. Autorka wielu publikacji na temat społecznych aspektów homoseksualności.

SocjoPercepcja-w-Muzeum-vol3-plakat