Znajdujesz się w: Strona główna > Wydarzenia > Spotkanie otwarte z Janem Śpiewakiem

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie otwarte z Janem Śpiewakiem - warszawskim socjologiem, publicystą i lewicowym działaczem społecznym. Odbędzie się ono we wtorek 21 czerwca 2022 r. o godzinie 16:00 w sali 240 Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
W części moderowanej porozmawiamy o instalowaniu neoliberalizmu w Polsce, roli postępowych i proeuropejskich elit, o tym jak do tego się mają procesy miejskie takie jak reprywatyzacja, gentryfikacja i patodeweloperka. I wreszcie: dlaczego lewica przegrywa w konfrontacji z tymi procesami?
Następnie przejdziemy do części otwartej, w której będzie miejsce na swobodną dyskusję i wymianę perspektyw.