Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Struktura > Zakłady i pracownie > Zakład Socjologii Nauki Wiedzy i Kultury

Zakład Socjologii Nauki, Wiedzy i Kultury

Zakład Socjologii Nauki, Wiedzy i Kultury, w ramach socjologii nauki realizuje badania nad dylematami rozwoju nauki, konfliktem w nauce, elitami naukowymi oraz oddziaływaniem nauki na różne obszary życia zbiorowego. W ramach socjologii wiedzy prowadzone są badania nad mechanizmami powstawania wiedzy, procesami racjonalizacji życia zbiorowego, strukturalizacją myślenia zbiorowego oraz powiązaniami wiedzy naukowej ze społecznymi systemami wiedzy. W ramach socjologii kultury realizowane są badania nad konstrukcją kultury, zróżnicowaniami uczestnictwa w kulturze, systemami komunikowania się, związkami kultury ze zmiana społeczną i reprodukcją struktury społecznej.

W zakładzie prowadzone są badania teoretyczne i empiryczne w następujących obszarach:

Zakład wspópracuje m. in. z:

Centrum Badań Interdyscyplinarnych i Filozofii Kultury „Człowiek Między Naturą aKkulturą” UWr.

Wydziałem  Finansów i Zarządzania, WSB Wrocław.

Zakładem Dydaktyki Literatury Instytutu Filologii Germańskiej UWr.

Kolegium studiów pedagogicznych DSW.

Centre de Recherches Internationales sur l’Imaginaire (CRI 2i).