Znajdujesz się w: Strona główna > Instytut > Struktura > Zakłady i pracownie > Zakład Socjologii Płci i Rodziny

Zakład Socjologii Płci i Rodziny

Pracownicy zakładu:

Historia zakładu:

Zakład Socjologii Płci i Rodziny powstał w 2016 roku. Inicjatywa powstania zakładu wiązała się z zamiarem połączenia w jednej jednostce organizacyjnej działalności osób, które pozostając wcześniej członkami różnych zakładów, od kilku lat prowadziły współpracę, wspólnie organizując konferencje i publikując. Dr hab. prof. UWr Dorota Majka-Rostek, dr hab. Ewa Banaszak i dr Paweł Czajkowski przed powstaniem zakładu zorganizowali dwie konferencje naukowe:

Są założycielami i współtworzą czasopismo naukowe "Fabrica Societatis" http://fabricasocietatis.uni.wroc.pl

Ewa Banaszak: redaktor naczelna, Dorota Majka-Rostek i Paweł Czajkowski - zastępcy redaktor naczelnej.

Wspólne publikacje to:

Główne kierunki badań:

Organizacja wydarzeń naukowych:

Działalność dydaktyczna:

Zajęcia fakultatywne:

Seminaria licencjackie i magisterskie.