Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Ogłoszenia > Konsultacje prawne dla studentów: współpraca ze Stowarzyszeniem Nomada

Drodzy Studenci

Chcielibyśmy Was poinformować, że Wydział Nauk Społecznych UWr rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem Nomada, które wspiera migrantów/migrantki mieszkające we Wrocławiu (www.nomada.info.pl).

Jeśli :

- chcecie się dowiedzieć czym jest przemoc motywowana uprzedzeniami i co stanowi polskie prawo w tym zakresie

- byliście świadkami przemocy motywowanej uprzedzeniami I  chcecie się dowiedzieć jak na nią reagować

- doświadczyliście przemocy motywowanej uprzedzeniami I chcecie ją zaraportować policji bądź prokuraturze,

- potrzebujecie skonsultować problemy związane  z dokumentowaniem pobytu

- albo poprostu chcecie porozmawiać o swoim życiu w Polsce

to od 3 marca 2020 r , w każdy wtorek w godzinach 12:00 - 14:00 , w pokoju nr 120 w Instytucie Stosunków Międzynarodowych, będzie na Was czekała Omo- Anna Galik , członkini Nomady, która udzieli Wam wsparcia w tym zakresie.

Dear students,

We would like to inform you that the Faculty of Social Sciences of the University of Wrocław has started cooperation with the Nomada Association which supports migrants living in Wrocław (www.nomada.info.pl).

If:

- you want to know what bias motivated violence is and how it is covered by the Polish law;

- you have witnessed bias motivated violence and want to learn how to react to it;

- you have experienced bias motivated violence and want to report it to the police or prosecutor's office;

- you want to consult your legal status in Poland;

- you just want share your experience of living in Poland

do not hesitate to use this option.

Starting from March 3, every Tuesday between 12:00 and 2:00 pm Omo- Anna Galik from Nomada, will provide consultations on the matters described above (Institute of International Relations, room 120).

WNS-grafika-21